Єврейська наречена – Рембрандт Харменс Ван Рейн

Єврейська наречена   Рембрандт Харменс Ван Рейн

Картина голландського художника Рембрандта ван Рейна “Єврейська наречена”. Розмір картини 121,5 x 166,5 см, полотно, олія. “Рембрандт міг бути й іншим, якщо йому не потрібно було бути буквальним, як у портреті, коли він міг творити, бути поетом, творцем. Їм він виступає в картині “Єврейська наречена”. Потрібно багато разів померти, щоб так писати”, – ці слова можна застосувати до цієї картини. “Про картинах Франса Халься можна говорити – він завжди залишається на землі, Рембрандт ж настільки занурюється в містерію, що він виражає таке, для чого ніяка мова не має слів”, – так говорив Вінсент ван Гог про цю картину.

Безсумнівно, це – портретне зображення, але чия? Може бути, єврейського поета дона Мігуеля де Барріоса і її дружини або, швидше, сина Рембрандта Титуса і Магдалени ван Лоо? Або золотих справ майстра Яна Лутми-молодшого і його нареченої? Ця картина – портрет, де фігури грають певні ролі, вони зображують старозавітну пару Ісака та його жінку Ревеку, що оселилися в землі Филистимской і з остраху видавали себе за брата і сестру.

Але одного разу “Авімелех, цар Филистимський, подивившись у вікно, побачив, що Ісаак грає з Ревеккою, жінкою своєю”, після чого він взяв обох під свій захист. Більш ранній малюнок Рембрандта ще включає зображення дивиться з вікна царя, прикладом для малюнка служило зображення тієї ж біблійної сцени Рафаеля в лоджії Ватикану. Не виключено також, що у визначені впливу традиційних зображень – мотив Якова і Рахілі – відбилися в цій картині. Але на яку висоту Рембрандт підняв своє тлумачення, ясно кожному слово з біблійного тексту “грав” означає ніщо інше, як насолода любощами, і композиція цього зображення виходить з того, що сидить наречена, “Ревека”, перекидає свою ногу через стегно чоловіка.

Картина “Єврейська наречена” – вищий і кінцевий пункт в прагненні Рембрандта об’єднати особливе і загальне. Він досягає своєї мети двома шляхами навколишнє життя він розглядає як частину Старого завіту, а випадкові пози, випадкові жести зводить до твердо вкоріненим, знову і знову повторюваних мотивів мистецтва Середземномор’я. Як і в кожному поетичному шедеврі міф, його втілення і привід становлять тут єдине ціле. Рембрандт зобразив випадкову любовну пару в образі Ісака й Ревеки. Є жест рук традиційним для єврейського заручин чи ні, ця картина – перенесений з старовини переконливий символ зберігається співдружності, картина, освячена почуттям Рембрандта, є одним із захоплюючих мальовничих шедеврів світу” .

Ця картина є незрівнянним тріумфом живопису Рембрандта, з її марнотратного світу фарб виділяються завдані мастихіном полум’яніючої-червоний і сонячно-золотий кольори, з яких пробігають бронзово-зелені спалахи. Ця картина – захват для погляду, повне “найбільшого і естественнейшего руху”, звучить пристрасний і палкий гімн всьому живому.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Єврейська наречена – Рембрандт Харменс Ван Рейн.