Єврейський квартал старого Дамаску – Фредерік Лейтон

Єврейський квартал старого Дамаску   Фредерік Лейтон

Фредерік Лейтон – англійський художник академічного напряму вікторіанської живопису. Його картини близькі до салонного мистецтва і творчості прерафаелітів. Картини Лейтона написані в основному на античні та історичні сюжети, взяті з літератури.

Часто на його полотнах зображені оголені жінки. Його картини мають нотку сентиментальності, що принесло художнику велику популярність. Художник часто подорожував країнами Сходу і любив східну екзотику, красу східних жінок, незвичайні для Англії інтер’єри, які в його картинах перетворювалися на театральні декорації. “Єврейський квартал старого Дамаску” – це зображення архітектури східного міста, вулицями якого прогулюються люди.

Чоловік довгою палицею збиває лимон з дерева, а дівчинка поруч простягнула свою сукню, щоб зловити його. Жінка в розкішному східному вбранні спостерігає за ними. Красива архітектура Дамаска передана у всій красі. Величні колони, прикрашені симетричними витіюватими візерунками, стримлять. Вертикальний формат полотна лише підкреслює значимість цих споруд. Теплий колорит картини передає стан безвітряного жаркого сонячного дня. Картина реалістична, гармонійна по кольору та композиції.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)