Їдуть! – Андрій Рябушкін

Їдуть!   Андрій Рябушкін

На картині показано виразні психологічні типажі представників різних станів. Кілька служивих людей зображені стоячи в один ряд, з поверненими ліворуч головами. Яскраво передано відчуття очікування чогось незвичайного. Патріархальна Москва допетровського часу ще не знала нічого іноземного, і будь-яка інша культура сприймалася як щось надзвичайне.

Композиція побудована за вертикальним принципом, фігури людей сильно витягнуті вгору, обрізані по краях. Щільно притиснуті один до одного, вони справляють враження натовпу. Фігури на передньому плані розгорнуті в один бік, на задньому – в іншу. Завдяки цьому картина не статична, а переповнена внутрішнім хвилюванням і ілюзією руху. Читання картини найкраще робити зліва направо, вихоплюючи поглядом різноманітну палітру почуттів та емоцій, відображених на обличчях героїв, наприклад, вичікування, відстороненість, здивування.

Художник протягом усього життя захоплювався давньоруської іконописом, в юності разом з батьком розписував ікони, в період навчання їздив не в закордонні поїздки, а за давнім російським містам. У картині “Їдуть!” знайшло відображення виразне трехцветие, на якому грунтувалася монументальна давньоруська живопис – поєднання зеленого, червоного і жовтого.

Ці три головних акорду яскраво виділяються на тлі строкатого багатокольоровим натовпу: служивий крайній зліва одягнений в зелений каптан, середній стрілець – жовтий каптан з петлицями, замикає ряд фігура праворуч у червоному жупані. Достоїнство картини в тому, що художник зміг передати атмосферу минулого не тільки через бутафорію і костюми, але і використовуючи тонкий психологізм у зображенні осіб і типів персонажів.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Їдуть! – Андрій Рябушкін.