Її звуть Ваирумати – Поль Гоген

Її звуть Ваирумати   Поль Гоген

Опинившись на Таїті, Гоген прагнути відобразити у своїх роботах не тільки красу і диковинность навколишнього світу, але і особливості світогляду й побуту. Не могла залишити його байдужим і міфологія цього краю. Величезний вплив на полінезійський період творчості живописця зробила його зовсім ще юна дружина – Техура. Саме вона стала тим самим джерелом інформації, який знайомив європейця з незвичайними легендами Таїті.

В основу картини “Її звали Ваирумати” покладена легенда про суспільство Ареои, які проповідували ідею вільної любові. Всім членам таємного товариства дозволялися необмежені зв’язку один з одним.

Зрозуміло, Гогена привернула ця історія, але ще більше його надихнула легенда про виникнення Ареори.

В один прекрасний день великий бог Оро вирішив знайти собі обраницю на землі, і, дотримуючись своєї мети, вирішив відвідати всі острови, виглядаючи собі найпрекраснішу із смертних. Проте його зусилля виявилися марними – не було тієї дівчини, яка могла зрівнятися красою і статтю з великим Оро. І ось коли Оро хотів було вже вертатися на небеса, він помітив прекрасну Ваирумати з острова Боро-Боро. З різнокольорової райдуги спустився Оро до Ваирумати, яка вже готувала стіл з найбільш смачних плодів і ложі, вистелене самими тонкими циновками. Саме там вони віддалися любові, поклавши тим самим початок існування загадкових і вільних Ареори.

Як може переконатися глядач, Гоген прагнув дослівно проілюструвати полінезійське легенду. На передньому плані ми бачимо оголену Ваирумати, біля ніг якої стоїть низенький столик з фруктами. Позаду неї стоїть Оро, стегна якого оперізує яскраво-червона пов’язка. Гоген прагнув зобразити обох героїв згідно з естетичним уявленням Таітян – вони високі, златокожие, статні, високі. При цьому Ваирумати нагадує героїню давньоєгипетських рельєфів, і невипадково. Живописець прихопив з собою на острів фотографії старожитностей Єгипту і не раз вони служили джерелом натхнення для Гогена.

Картина “Її звали Ваирумати”, магічна і прекрасна, сьогодні виставляється в Пушкінському музеї.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)