Юдиф і Олоферн – Андреа Мантенья

Юдиф і Олоферн   Андреа Мантенья

Мантенья першим перейшов від християнських до античних тем і першим вивчив анатомію оголеного тіла. Він першим взявся за дослідження характеру руху, механізму скорочення м’язів. Він збагатив новими законами і композицію картин.

Ніколи не зустрічаються у нього особи, виведені тільки як портрети, число яких можна було б довільно збільшити. Всі фігури беруть участь у дії, всі підпорядковані твердо згуртованому цілому. Виявилася нова краса композиції, що не терпить колишнього, такого улюбленого недбалого нанизування подробиць.

Мантенья вважається основоположником техніки живопису на полотні. Самий ранній мальовниче полотно в Італії – це картина Мантеньї “Свята Евфимйя”, створена в 1454 році. Вазарі писав, що у період написання циклу картин “Тріумф Цезаря” для палацового театру в Мантуї в 1482-1492 роках, Андреа Мантенья вже мав великий досвід роботи на полотні.

Художник, який уникнув якої б то ні було класифікації, що стоїть поза шкіл і напрямів, Мантенья зробив незаперечний вплив на живопис Італії – від Падуї до Венеції. Завдяки широкому поширенню гравюр Мантеньї, італійське Відродження проникло в Німеччину.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)