Юдифь та голова Олоферна – Густав Клімт

Юдифь та голова Олоферна   Густав Клімт

Юдифь – жінка, яка врятувала рід євреїв від ворогів. Її родина була захоплена ассирійцями. Для порятунку їй довелося ризикувати своєю життям, вона переодяглася і потайки проникла у ворожий табір. Вона була дуже хороша собою, і полководець її ворогів не встояв перед її красою.

Вечорами в своїх палатах він напивався і насолоджувався цією прекрасною дівою. В один з таких вечорів, коли він заснув, Юдифь відрубала йому голову і з гордістю повернулася до свого народу, щоб заявити про перемогу. Багато живописці надихалися цією історією. Одним з них був Густав Клімт. Він зобразив своє подання цієї фатальної жінки.

Він представляв Юдиф пристрасною жінкою. На картині вона виходить з шатра свого ворога. Вона ще не встигла одягнутися після ночі з полководцем, про це ми можемо судити по лікаря, який залишився не розкритим і оголив її груди. Відрубана голова не відразу привертає на себе увагу. Художник прагнув показати всю гордість, яку відчуває Юдифь, в її пихатому погляді. Вона відчуває себе героєм і переможцем, навіть не дивлячись на те, що її ворог був сильно п’яний і просто не міг їй протистояти. Навіть не дивлячись на свій вчинок, героїня все одно залишається слабкою, витонченої, але дуже запеклій дівчиною.

“Юдиф і голова Олоферна” була написана Густавом Климтом в 1901 році. Клімт створив цю картину в той період свого творчості, коли суспільство найчастіше було шоковане його скандальними роботами. Позувала йому для неї дружина відомого віденського банкіра. Вони працювали над картиною кілька років, тоді у них зав’язався роман. Світу було представлено дуже суперечливе твір мистецтва. З одного боку ми бачимо там жінку-рятівницю, але багато її засуджують і звинувачують її в спалаху гніву на весь чоловічий підлогу.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Юдифь та голова Олоферна – Густав Клімт.