Юний Бахус – Гвідо Рені

Юний Бахус   Гвідо Рені

Картина болонського художника Гвідо Рені “Юний Бахус”. Розмір картини 87 x 70 см, полотно, олія. Вакх або Бахус, у міфології званий іноді греками Діонісом, а римляни Либером, був спочатку фракійський або фрігійський бог, культ якого був греками перейнятий дуже рано.

Внаслідок поширеного в Греції виноробства цей культ міцно вкоренився, особливо між сільським населенням. За припущенням деяких дослідників, Бахус – бог грецький, міфи про який і обряди шанування вкралися з плином часу чужоземні елементи, переважно фригійської і фракійської релігії. Це бог небесної і земної вологи і обуславливаемой нею і сонячним теплом живої сили природи, а також – бог вина і його збудливої дії на людину.

Більшість народних свят, присвячених Бахусу, безпосередньо пов’язані з заняттями по виноробству і виноградарству. Так, наприклад, споживання нового, свіжого вина після закінчення збору винограду і його вичавки, супроводжувалося для мешканців в Аттиці особливим святом – Дионисиями; початок розливання вже вибродившего вина мало в Афінах своє свято – Антестерия, свято квітів.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)