Юність Марії – Данте Россетті

Юність Марії   Данте Россетті

Россетті почав писати “Юність Марії” коли йому було двадцять років, приблизно в один час з “Слугою Господа. Позували для цієї картини не професійні натурниці, а мати й сестра художника. Батька Богородиці Россетті писав зі старого слуги, з незапам’ятних пір жив у його сім’ї. Вирішена в дусі середньовічної фрески, “Юність Марії” коштувала молодому живописцю багатьох праць.

Він досить довго не міг вибрати композицію для цієї роботи. Якби не поради друзів – Брауна і Ханта – то, можливо, задум картини так і залишився б задумом. Що стосується змісту “Юності Марії”, то про нього краще може сказати сам Россетті. “Сюжетом картини, – повідомляв він в одному з листів, – є історія про дитинство і юність Діви Марії, надихала до мене багатьох художників.

Як правило, вони показували Богородицю за читанням книг під наглядом своєї матері, святої Анни. Я вирішив показати Богородицю за іншим заняттям – на моїй картині вона під керівництвом матері вишиває лілію. Квітка, який вона копіює, тримають в руках два ангела”.

Згодом Россетті довелося відмовитися від одного з ангелів. Хлопчик виявився занадто жвавий, він не міг постояти на місці ні хвилини. Боячись, що втрата ангела “спустошить” композицію, художник додав фігуру батька Діви Марії.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)