Юність. Ранок – Аркадій Пластов

Юність. Ранок   Аркадій Пластов

Багатьох художників залучали життєві сцени простого народу. Як вони працюють, відпочивають, святкують. Близько десяти тисяч картин присвятив цій тематиці Пластів Аркадій Олександрович. Його надихав сільський побут.

Мені дуже подобається картина з цієї тематики “Юність. Ранок”. Автор показав нам чудовий краєвид літнього ранку. Велике безмежне поле, засіяне зерном. Колоски вже великі, але ще зелені. Вдалині, на лінії горизонту темніє ліс. А верхню частину картини займає сіре небо. Воно ще не прокинулося після літньої ночі і не хоче показуватися з-за хмар. Вони трохи густі, але зовсім не страшні.

Найбільше привертає увагу передній план картини. Тут на невеликому шматочку незасеянного поля лежить хлопчик. Він зняв кардиган і сорочку і голою спиною ліг на свіжу ранкову росу. Одна рука безсило розташувалася поруч, а інший він прикрив обличчя від яскравого сонячного світла, який, мабуть, пробився крізь пелену хмар. Недалеко від нього сидить і спостерігає за господарем його вірний друг-пес. На галявині росте безліч квітів і рослин. Одними з найбільш відомих є куль-баба. Вона вже повністю розпустилася, і якби подув вітерець, то в повітря піднялися сотні маленьких парашутів.

Картина дуже добра, світла і чиста. Після перегляду залишається відчуття радості та свіжості.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Юність. Ранок – Аркадій Пластов.