Юпітер і Семела – Гюстав Моро

Юпітер і Семела   Гюстав Моро

Ні одне полотно не так яскраво демонструє віру у Моро “необхідність розкоші” як картина “Юпітер і Семела”, над якою художник працював протягом декількох років. Він ніяк не міг поставити останню крапку, додавав все нові і нові деталі і навіть кілька разів вшивали додаткові смуги полотна, коли йому не вистачало місця, щоб до кінця розкрити свій задум.

Коли, нарешті, картину забрав з майстерні замовник, Моро засмучено вигукнув: “Ах, якби у мене було ще хоча б два місяці!” Зображена на полотні сцена взята з “Метаморфоз” Овідія. Фіванську царівну Семелу спокусив цар богів Юпітер.

Ревнива і підступна дружина Юпітера, Юнона, намовила Семелу вблагати бога з’явитися їй у всій своїй величі. Юпітер погодився, і Семела була вбита походить від нього незвичайним сяйвом. Побачивши це, Юпітер вийняв з утроби Семели неродившийся плід і зашив його в своє стегно, з якого і народився бог вина Бахуса.

На своїй картині Моро передає момент чудесного явища Юпітера. Масивна фігура бога богів сидить на троні, а оголена Семела падає, засліплена що походить від її коханця сяйвом. На цьому полотні втілився весь життєвий і творчий досвід художника, але мало хто із сучасників зрозумів і оцінив цю роботу Моро.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)