Юпітер, Меркурій і Чеснота – Доссі Доссо

Юпітер, Меркурій і Чеснота   Доссі Доссо

Аллегоричное полотно “Юпітер, Меркурій і Доброчесність” належить епохи Пізнього Відродження. Вона народжена талановитим живописцем, і гравером Доссо Доссі в період становлення його техніки і домагання до різних гілках живопису.

Представлена робота демонструє прихильність Доссо до феррарской школі живопису, характерною аллегоричними сюжетами з романтичним підтекстом. Історія роботи веде глядача в далекі міфічні часи Риму, коли жили на землі Боги. Оповідання відкриває сцену взаємин батька Юпітера і його сина Меркурія і їх буденного часу проведення часу. Юпітер стар, спокійний і ньому. Його заняття – лист лягає рівно на полотно в образі легких синіх метеликів. Навпроти йому Меркурій – Бог вітру, ершист і весел. Він відволікається на діву – Чеснота, приховуючи інтерес і ховаючи радість за укоризненним пальцем біля губ.

Тиша, що варто скляною стіною не може бути порушена, щоб не викликати гніву старшого. Персонажу Чесноти художник приділив не менше уваги, ніж Богам, проте вигляд її бентежить якоїсь мужністю і укрупненими частинами тіла – це сильні повні руки з широкими долонями, масивна шия, нежіноча строгість ліній особи, навіть некрасивость. Подібне зображення не випадково. Адже Доброчесність у римській міфології поєднувала в собі і ревне виконання громадянського обов’язку і військове мужність. Однак не можна з упевненістю сказати, що в даній інтерпретації автор мав саме ту саму Віртус. А ось образ Меркурія передано точно. Тут присутні і крилаті сандалі, і діадема з крилами, і молодість. Батько юнака одягнений у яскравий саван і видається найбільш яскравим і чітким плямою.

Окремо хочеться відзначити пейзажність плану. Природа вдавалася Доссо Доссі особливо добре, враховуючи той нюанс, що в період розвитку пізнього Ренесансу навколишньому середовищі приділялася поверхневе увагу, і пейзаж не славився популярністю. “Юпітер, Меркурій і Доброчесність” – тепле по гамі полотно. Воно являє собою сплав витонченого листи і тематики казок давнину. Світлотінь, яка присутня в роботі Доссі, надає якоїсь легкості площині полотна, оживляє його, робить реальним сюжет.

Однак оголена шкіра персонажів виглядає дещо аппликативно за рахунок різкої гри світла і тіні і в чомусь невдалого змішування фарб у бік неприродного рожевого відтінку. На це можна закрити очі, з упевненістю “віддавшись в руки” пішов майстра і його закінченої роботи.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Юпітер, Меркурій і Чеснота – Доссі Доссо.