Юпітер – Сальвадор Далі

Юпітер   Сальвадор Далі

Статуя Юпітера створювалася на замовлення короля Франції. У правій руці постать тримає блискавку, а в лівій – земна куля. Коли фігура Юпітера була завершена, Челліні помістив твір у темному коридорі королівського палацу. Він наказав одному зі слуг стати позаду скульптури з факелом, щоб блищало срібло в темряві.

За Юпітером було розташовано кілька більш традиційних скульптур з Болоньї, які також можна побачити на малюнку Дали. Юпітер навів короля в захоплення, але інші глядачі критикували Челліні за нововведення, які стосувалися використання срібла.

На малюнку “Бенвенутто Челліні і Юпітер” зображений Челліні, який урочисто, в ошатному вбранні, відкриває статую Юпітера, яка, аналогічно оригіналу, замахується на свого творця лівою рукою, в якій повинен бути земну кулю, але судячи по положенню, там знаходиться блискавка. Фігура Юпітера займає багато місця; здається, що вона знаходиться в русі; одна нога піднята так, як ніби він має намір затоптати Челліні, зображеного на передньому плані. Підпис автора можна побачити в лівому нижньому куті.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)