З закритими очима – Одилон Редон

З закритими очима   Одилон Редон

Цю гігантську “сплячу голову”, предвещающую багато в чому образи сюрреалістів, Редон писав багато разів. Історики мистецтва вважають, що саме з цієї картини в творчості майстра відкрився “світлий період” коли він поступово почав відходити від похмурих “чернот” і став віддавати перевагу легким і яскравим образам.

Справді, між картиною “З закритими очима” і колишніми роботами Редона існує величезна різниця. Якщо в останніх часто присутні відділені від тулуба голови, тривожно дивляться в порожнечу величезними, нелюдськими очима, то в “З закритими очима” голова здається головою якоїсь античної статуї. Очі її мрійливо закриті, спокійний “морський” фон говорить нам, що мрії її – безтурботні. Сучасні Редону критики стверджували, що ця голова – портрет Камілли, дружини художника.

Говорили також і про те, що “З закритими очима” Редон написав, орієнтуючись на стиль Леонардо да Вінчі. Дійсно, закриті очі редоновской “голови” її витончений нахил нагадують голови персонажів Леонардо.

Палітра Редона, тільки-тільки почав переходити від графіки до поліхромної живопису, залишається тут ще блідою, “боязкою”, але в ній вже є передчуття майбутніх радісних кольорів. Цікаво також відзначити, що сам автор тлумачив цю картину в релігійному ключі: в одній із версій “З закритими очима” навколо голови зображений німб.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)