За кухлем пива – Едуард Мане

За кухлем пива   Едуард Мане

Картина “Кухоль пива” написана в кінці 1872-на початку 1873 року. Робота була прийнята салоном сучасного мистецтва досить тепло, отримала безліч позитивних відгуків і заслужила почесне місце, на думку досвідченого журі, що складається з серйозних і іменитих особистостей в середовищі художньої інтелігенції.

Полотно було створено в той період, коли Едуард Мане був одним з провідних і високоповажних живописців імпресіоністичного напряму французької образотворчої школи. Полотно знаходиться в Музеї мистецтв у Філадельфії. Полотно складалося з натури в кафе “Гербуа”, в якому щодня збиралася “банда Мане”, щоб обговорити новини і посперечатися про мистецтво.

На портреті зображений один з найчастіших гостей цього кафе – художник, який займається літографією, Еміль Біло. Він зображений сидячим біля невеликого столика круглої форми, на ньому стоїть повна кухоль пива, яку Еміль Біло міцно обхопив великими пальцями. Саме ця живописна робота, більше нагадує своїм втілення этюдную замальовку принесла художнику, такий бажаний успіх. Картину вихваляли і надавали їй високу цінність. Фігура Еміля Біло як би занурена в морок, його обіймає насичений чорний фон. Литограф Біло зображений з трубкою в костюмі темних, сіруватих відтінків з матовим полиском. Світлі плями на картині – це разрумяненное захмелевшее особа Еміля з почервонілим носом.

Образ вийшов відкритий, навіть можна сказати “оголений”, викликає вчувствование, розуміння образу. Для картини характерний пріоритет світла в вилепливании образу. Це практично чиста фотографія. Головне тут – це малює світло. Тендітна матерія гуртки перегукується з легкої цівкою диму в іншій частині картини, замикає загальну композиційну діагональ. Особливий ритм полотну задають відблиски і білі деталі, такі, як трубка, комірець, манжети. Образ вийшов дуже природним, відчутним. Здається, що веселість і хміль опановують і тобою, настільки заразно і правдиво вийшло портретне зображення. Темний колорит нагадує відтінки темного пива, які заповнюють картинне простір, лише на мить, виявляючи, як на плівці силует завсідника кафе “Гербуа”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


За кухлем пива – Едуард Мане.