Загадка Вільгельма Телля – Сальвадор Далі

Загадка Вільгельма Телля   Сальвадор Далі

У 1933 Дали написав картину, яка стала причиною його розриву з сюрреалістами, – “Загадка Вільгельма Телля” . Телль в художньому світі Дали символізує його батька, позбавив сина спадщини. Однак на полотні ясно видно, що дитя в руках тримає Ленін!

Художник і раніше писав Володимира Ілліча, але тут його поява здається зовсім вже незрозумілим. Насправді все просто. Сюрреалисти були прихильниками комуністичних ідей і Володимира Ілліча, відповідно, дуже поважали. Дали просто хотів викликати їх гнів. А ось милиці, підпирають вельми двозначно зображену сідницю вождя світового пролетаріату і козирок його кепки, – набагато більш складний символ. Зазвичай він означає смерть і вознесіння.

“Загадка Вільгельма Телля”, як і очікувалося, призвела сюрреалістів в лють. Це було останньою краплею в чаші терпіння: Дали і так вкрай дратував їх своїм захопленням Гітлером.

Виставлену в Салоні Незалежних у 1934 картину вони намагалися розірвати, але їм не вдалося здійснити задумане тільки тому, що вона висіла занадто високо. Тоді був призначений товариський суд над Дали, за підсумками якого майстра вигнали з групи. Втім, він не надто засмутився. Не страждає надмірною сором’язливістю геній проголосив: “Сюрреалізм – це я! І я дійсно так вважаю, бо я єдиний, хто здатний розвивати його далі”. До того часу він уже впевнився у своє призначення – врятувати мистецтво.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)