Загибель Помпеї – Іван Айвазовський

Загибель Помпеї   Іван Айвазовський

У давні часи існував прекрасний місто Помпеї, який був похований під шаром попелу вулкана Везувію. Ця історія відома, завдяки мальовничого полотна Карла Брюллова.

На картині він зобразив замкнених у місті людей, які намагаються врятуватися втечею від смертельно небезпечної стихії. Особливу увагу Брюллов приділяє промальовуванні осіб, щоб передати панічний жах і сум’яття жителів вмираючого міста. Але для багатьох залишається маловідомим є той факт, що до цієї теми звертався ще й Іван Айвазовський. У 1889 році художник створює картину під назвою “Загибель Помпеї”. Художник був у дружніх стосунках з Карлом Брюлловим, і скоріше за все він вплинув на вибір назви.

Айвазовський ні в якому разі не наслідував зразком, так як він був маринистом, головною тематикою на картині залишається море. Море просякнуте червоними, коричнево-жовтими тонами, які символізують втрачені під лавою життя людей. Така колірна палітра передає безмежний жах страшного явища. Але надія на порятунок для героїв все-таки є. Вона передана художником в образі кораблів, які намагаються врятуватися від жахливої загибелі. Уважно придивившись до картини, можна побачити і сам Везувій, який став головним винуватцем цієї біди. Щоб підвищити ефект присутності, Айвазовський розсипає по полотну точки чорного попелу, що осідає на воду.

Картину “Загибель Помпеї” і інші шедеври Івана Айвазовського можна побачити в Ростовському обласному музеї образотворчих мистецтв.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)