Заклиначка змій – Анрі Руссо

Заклиначка змій   Анрі Руссо

Першою картиною Руссо, що експонувалася в Луврі, є полотно “Заклиначка змій” – робота, яку багато в чому вважають поворотною в бік сюрреалістичного жанру.

Художник Робер Делоне вмовляє мати замовити полотно у Руссо, який фанатично закоханий в рослинний світ, а якщо вже флора пов’язана з екзотичними країнами, то такий мотив для Митника просто знахідка. Він із захопленням слухає розповіді про подорож Елі Делоне в Індію, і без праці створює картину, просочену таємничої привабливістю загадкового континенту.

Практично чорна фігури заклинательници володіє магічною чарівністю, але вона не лякає, навпаки, її очі – дві світлі точки, приковують до себе погляд, і навіть заспокоюють. Глядач, що розглядає картину, ловить себе на думці, що кількість змій поступово збільшується, і хоча тут вони не викликають природного відрази, але здається, що плазуни оживають і навіть починають ворушитися. В практичному плані, Руссо легше справлявся з передачею нерухомої екзотичної фауни, ніж з динамічними фігурами.

Салон, який відбувся восени 1907 року, на картину майже не відреагував, відмовчалася і преса, а от у середовищі молодих авангардистів полотно викликало захоплення.

Знав би Руссо, що в 1922 році його “Заклиначка змій” буде перепродана за 50 тисяч франків…

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)