Закривавлений плащ Йосипа приносять Якову – Дієго Веласкес

Закривавлений плащ Йосипа приносять Якову   Дієго Веласкес

Картина іспанського художника Дієго Веласкеса “Закривавлений плащ Йосипа приносять Якову”. Розмір картини 223 x 250 см, полотно, олія. Йосип, в Біблії – син патріарха Якова від Рахілі, герой біблійної епопеї. Як улюблений син батька, він був ненависний своїм старшим братам, які хотіли навіть убити його, але випадково проходив караван ізраїльтян або аравитян вирішив його долю інакше.

Йосип був проданий братами караванників за 20 срібняків. Батькові Якову брати принесли закривавлений плащ Йосипа з звісткою про те, що він загинув. А йосип був перепроданий караванщиками у рабство в Єгипті. Там Йосип, після тяжких випробувань, досяг становища верховного міністра багатющої країни стародавнього світу, яку він врятував від лих голоду своєю мудрою передбачливістю.

Коли брати його прибутку в Єгипет за хлібом, Йосип відкрився їм і переселив весь свій рід, з старим батьком на чолі, в Єгипет, де фараон відвів їм для поселення округ Гошен. Протягом всього свого життя Йосип протегував свого роду, і навіть після смерті Якова, коли брати побоювалися, як би він не помстився їм за їхню колишню жорстокість, продовжував ставитися до них з братньою любов’ю. Йосип помер у віці 110 років, залишивши після себе двох синів, онуків і правнуків.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Закривавлений плащ Йосипа приносять Якову – Дієго Веласкес.