Замок Бентхейм – Якоб ван Рейсдал

Замок Бентхейм   Якоб ван Рейсдал

Приблизно в 1650 році Рейсдал покинув свій рідний Харлем і відправився в поїздку по прикордонних німецьким землям. Швидше за все, в цій подорожі його супроводжував його друг, художник-пейзажист Клас Берхем.

Пізніше обидва художника, користуючись зробленими під час подорожі замальовками, написали види з замком Бентхейм, який перебував у той час майже біля самого кордону з Голландією. По всій видимості, замок справив на Рейсдала дуже сильне враження, бо згодом він зобразив його на дюжині полотен. Може бути, “Замків Бентхейм” було і більше, але до нас дійшло тільки дванадцять.

Мистецтвознавці одностайні в думці, що цей, написаний у 1653 році, пейзаж – одна з кращих робіт Рейсдала. Прийнято вважати, що картина була написана Рейсдалом для власника замку графа Бентхейма, і довгий час належала його родині. Історія з графським замовленням не підтверджена документально, і її можна віднести до розряду чуток і домислів, якими така багата біографія митця. Берхем і Рейсдал зобразили замок Бентхейм абсолютно по-різному.

Берхем показав замок здалеку, чому він здається повітряним і казковим. На картині Рейсдала велична будівля вміщено досить близько до глядача – так, що можна навіть розгледіти деякі його деталі та архітектурні особливості. Цікаво, що насправді замок стоїть на досить-таки пологому пагорбі, на схилах якого немає і натяку на ліс. Рейсдал майже повністю перетворив і, якщо можна так висловитися, “опоетизував” навколишній пейзаж.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)