Занедбаний сад – Поль Гоген

Занедбаний сад   Поль Гоген

Можливо, що хтось вважатиме проявом збоченого смаку пристрасть художника до того, щоб живописати болота, голі дерева, убитих звірів і птахів. Тільки чи не краще визнати як даність, що у художників і поетів свій закон, і він кардинально відрізняється від загальноприйнятого?

Зрештою, і осінь для когось – пора в’янення, а то і вмирання природи. Все залежить від того, який кут зору взяти. Поль Гоген не завжди був художником екзотичної таїтянської теми. Його творча практика була пов’язана і з Парижем, і з видами французької провінції.

У звичайних побутових пейзажах він теж черпав іскри натхнення. Одного разу Гоген намалював занедбаний сад – скоріше всього, що саме десь в паризькому передмісті. Чому можна зробити таке припущення? Сама територія, що коли-то благоухала і плодоносила, оточена високим глухим Парканом, а в глибині картини вгадуються обриси багатого особняка, приватного володіння.

Та частина кам’яного паркану, яка відкривається публіці праворуч, не залишає сумнівів, – оштукатуреній цегляній кладці вже чимало років, а, значить, і деревам садка, – теж. Більш ніж імовірно, що малював Гоген в осінню пору, коли листя на деревах вже майже не вгадується, а гілки сплітаються в дивному, неймовірному колориті. Майже ніщо не нагадує про “золотий” пору плодоношення і цвітіння.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Занедбаний сад – Поль Гоген.