Запаморочення – Сальвадор Далі

Запаморочення   Сальвадор Далі

Пікантна сцена на даху високої вежі. Боязке ранкове сонце, сором’язливо висвітлюючи закохану пару, малює витягнуті тіні. Голова лева, як символ всепоглинаючої пристрасті, ніби охороняє забули про все на світі людей від сторонніх поглядів. Блакитний куля – колір світлих почуттів, щирості і довіри – відволікає глядача від закоханих, підкреслює цнотливість відбувається.

Найбільшу тінь відкидає хтось невидимий глядачеві, але відчутно впливає на атмосферу картини. Художник таким чином позначає присутність в роботі товариства, осудливого, святенницького, непримиренного, обтяженої численними заборонами. Чоловік сором’язливо прикриває обличчя, намагаючись сховатися від прямого і безкомпромісного погляду натовпу. Жінка не звертає ніякої уваги на заваду.

Сама вежа в картині може бути символом тих громадських пристойності, підвалин, законів, які людство воздвигло собі за весь час свого існування. Події виходить за рамки цих засад. Вежа міцна, складена з міцних, ідеально підігнаних блоків. Правда, подекуди з’являються тріщини. Їх мало, дуже мало.

Вежа простоїть ще не одне тисячоліття, але час вже почало свою тиху, але невідворотну роботу. Безживний пейзаж біля підніжжя вежі тихий і безликий. За межами вежі життя немає. Автор пропонує своє розуміння рамок моралі та ступеня втручання суспільства в ці складні і заплутані проблеми.

Виділяючи куля із загальної колірної гами картини, майстер закликає сприймати зовнішні прояви через оцінку внутрішньої суті тих чи інших явищ. Виходити з позитиву в оцінці вчинків інших людей. В тіні, що відкидається “невидимкою”, також можна побачити ознаки якогось сорому.

Композиційно картина побудована так, що глядач опиняється поза сюжету, він – сторонній спостерігач. У цьому положенні публіка відчуває себе вільніше, маючи можливість оцінити сюжет “з боку”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Запаморочення – Сальвадор Далі.