Запевнення Фоми – Мікеланджело Мерізі да Караваджо

Запевнення Фоми   Мікеланджело Мерізі да Караваджо

Картина італійського живописця Караваджо “Запевнення Фоми”. Розмір картини 107 x 146 см, полотно, олія. У своїй картині Художник зобразив як святий Фома стосується ран минулого через розп’яття Христа, щоб упевнитися в їх реальності. Голови Христа і трьох апостолів є фокусом композиції.

Представлений напружений момент, коли апостоли дивляться на Святого Фому з ізборожденним глибокими зморшками чолом, у той час як той вкладає перст в тіло Христа. Драматизм цієї разюче реалістичною подробиці посилюється різким світлом і глибокими тінями ; фон відсутній.

Караваджо прославився як яскравий реаліст, відкидав ідеалізацію; такий шлях у мистецтві був у той час революційним. Він часто використовував грубі селянські типи в якості моделей для святих і апостолів і, кажуть, навіть писав одну зі своїх Мадонн з повії-утоплениці, тіло якої було вилучено з Тибру.

Незважаючи на свою сумнівну репутацію людини, Караваджо майже одноосібно здійснив революцію в мистецтві. Навіть сьогодні картини художника Мерізі да Караваджо володіють вражаючою силою і безпосередністю впливу.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)