Зарослий ставок – Василь Полєнов

Зарослий ставок   Василь Полєнов

Об’єктом зображення Ст. Полєнова став тихий ставок. Твір вийшло тихим, ліричним, наповненим світлом.

Картина Полєнова притягує своєю спорідненістю, близькістю. Дійсно, зображений ставок, що загубився в тіні дерев, це захоплює і здається дуже знайомим.

Картина “Зарослий ставок” відрізняється об’ємністю, рельєфністю. Такого ефекту вдалося досягти завдяки промальованим діагоналях. Берег ставка, доріжка і місток – всі в основі своїй має діагональ.

Листя і ряска, що знаходяться на поверхні ставка, створюють особливий зелений покрив. На його тлі привертають увагу місток і дорога, що ховається в глибині лісу. Однак придивившись, глядач виявляє далеко лавку і жіночий силует. Дивно, але зображення людини тут логічно і виправдано. Фігурка панянки є частиною природи, відтіняє спокій і благодатність цього зеленого куточка.

Картина сповнена зелені, соковитою літньої зелені. Листя, трава, ставок – все виконана в зелених відтінках. Передній план картини являє собою берег ставка. Художник уважно і з великою любов’ю промальовує кожну травинку, що виростає на березі. Скромні лугові квіти і трави постають перед глядачем.

Ставок вийшов дуже об’ємним, глибоким і складним за кольором. Його зеленувато-сизий відтінок посилює зелень листя, що відбивається у воді, а також зелені листя латаття. Все це дарує ставку рельєфність.

Картина сповнена світла, хоча художник не зображує сонця або сонячних променів, навпаки, шматочок неба, мелькнувший в одному з кутів полотна, блідий. Відчуття світла дають відблиски на воді і листю, поверхні трави.

Звертаючись до даного полотна, глядач немов занурюється в атмосферу умиротворення, літньої розслабленості, легкості, спокою.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)