Заручення Богоматері – Ель Греко

Заручення Богоматері   Ель Греко

Риси ірреальності найбільш виразно проступають у пізніх творах майстра, серед них “Заручення Богоматері”. Ця картина залишилася незакінченою, вважають, що це остання робота старого майстра. Кисть Йосипа, простягнута в бік юної нареченої, залишилася недописаної.

У картинах Ель Греко панують жовті, зелені, сині фарби, що перемежовуються з окремими сплесками чорного, червоного і білого.

Багатошаровий живопис, складна по техніці, вже сама по собі має емоційний характер: фактура динамічна, переливаються фарби, спалахують несподівані рефлекси, мерехтить примарне світло. Витягнуті пропорції фігур, екзальтовані бліді обличчя, нервові жести, безмежність фантастичної середовища навколо персонажів, немов спеціально створеної для чудес і видінь, створюють напружену емоційну виразність у пізніх картинах.

Припускають, що картина була замовлена для прикраси госпіталю де ла Карідад, присвяченого Богородиці. В документах вона не згадується, однак безперечно, що за манерою письма, нервовим мазкам, истаиванию форм, вона відноситься до пізнього періоду творчості великого майстра. Третя праворуч фігура імовірно є автопортретом художника, і нагадує фігуру апостола з “Зіслання Святого Духа”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Заручення Богоматері – Ель Греко.