Заручення святої Катерини Олександрійської – Джованні Баттіста Бертуччі

Заручення святої Катерини Олександрійської   Джованні Баттіста Бертуччі

Подарована Музею Яношем Ласло Пиркером в 1836 році. Виставлялася в 1938 році в Форлі на виставці “Мелоццо художник Романьї епохи кватро – ченто”. Тема даної картини була дуже популярною в старій живопису.

Згідно з легендою, у сні Катерині з’явилися Марія і немовля, які наполегливо вмовляли її прийняти християнство. Катерина – вчений і знатна олександрійська дама – так і вчинила. Потім їй знову приснився маленький Ісус, який назвав її своєю нареченою і надів на її руку кільце. Прокинувшись, свята знайшла перстень на своєму пальці.

На жаль, картина обрізана, тому її композиція здається плутаної: близько трохи зсунутим у бік мадонни варто свята Катерина, зображена до пояса. Ця композиційна схема часто повторюється у художників Романьї, де вона поширилася головним чином під впливом творів Пинтуриккьо.

Бертуччі теж часто використовував це композиційне рішення, стиль його ранніх творів склався під впливом умбрійських майстрів. У цьому творі Бертуччі вже цілком самостійний, але ще дотримується традиції Романьї. Наприклад, у зображенні архітектурних елементів зразком для нього продовжує залишатися напрямок Пальмеццано.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Заручення святої Катерини Олександрійської – Джованні Баттіста Бертуччі.