Заручини Діви Марії – Рафаель Санті

Заручини Діви Марії   Рафаель Санті

Одне з найвідоміших творів раннього періоду творчості великого Рафаеля Санті. Картину, що зображає знаменитий біблійний сюжет, живописець закінчив в 1504 році, і саме з цієї роботи пішла про Рафаеля слава, як про сформованим майстрі незвичайного рідкісного обдарування. В роботі ясно простежується вплив Перуджіно, в майстерні якого довгі роки навчався Рафаель. Картина відрізняється ідеальною симетричною композицією, при цьому художнику вдалося внести багато революційно нового в біблійний канонічний сюжет.

Марію та Йосипа живописець зобразив не в храмі, як це було прийнято, а в центрі площі. Весь навколишній пейзаж пронизаний подвійним змістом. З одного боку, величний храм з наскрізним проходом, через який ллється світло, символізує боже благословення, з іншого ж, будова представляється глядачеві як візуальний бар’єр між земним і небесним, жвава площа різко контрастує з одиноким прекрасним пейзажем по той бік храму. Всі діючі герої позбавлені статики – їх пози природні, а жести наділені ліризмом.

Марія і Йосип зображені практично безтілесними – одухотворених, з любов’ю і смиренням вони схилили голови перед священиком. В руки Йосипа Рафаель дав посох, як символ богоизбранника. Поруч з парою знехтуваний наречений ламає свій посох про коліно. У картині використано обмежена кількість забарвлень – майстер грає з півтонами, створюючи при цьому необхідний ритм і колорит. Картина довгий час кочувала по різним церквам і капеллам, поки в 1806 році не була викуплена пасинком Наполеона Євгеном де Богарне для Академії витончених мистецтв.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Заручини Діви Марії – Рафаель Санті.