Засніжений міст Бикунибаси – Утагава Хиросигэ

Засніжений міст Бикунибаси   Утагава Хиросигэ

Міст Бикунибаси був першим мостом, перекинутим через річку Кебасигава, яка витікала із Зовнішнього рову на сході замку Эдодзе. Спочатку слово “Бикуни” позначало жінок – монахинь, але в епоху Едо так стали називати дівчат легкої поведінки, ймовірно, завдяки костюму, в який вони одягалися – він нагадував одяг буддійських черниць. Поруч з мостом перебували низькосортні публічні будинки – бикуни-ядо, де вони мешкали. Хиросигэ зображує повсякденне життя міста.

На задньому плані видніється пожежна каланча. По мосту Бикунибаси йде продавець гарячого саке і коржів оден. На передньому плані зліва вивіска ресторану Овария з написом – Яма-кудзіра. Тут продавали страви з м’яса, насамперед з кабана, хоча “ямакудзира” перекладається як “гірський кіт”.

По інший бік дороги, на ліхтарі намети напис “Маруяки Дзюсамби” – це смажені колобки з батату. Батат був одним з улюблених страв городян, особливо взимку. Праворуч, за кам’яною огорожею розташовувався квартал особняків дайме – Даймекадзи. Смуга бокаси, що проходить по верхньому краю гравюри, в пізньої версії стає більш інтенсивною і збільшується в розмірі. Більш яскравими плямами вилеляются на білому снігу олежли перехожих.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Засніжений міст Бикунибаси – Утагава Хиросигэ.