Засновники флорентійської школи – Паоло Уччелло

Засновники флорентійської школи   Паоло Уччелло

Ось уже кілька поколінь мистецтвознавців задаються питанням, хто ж все-таки написав груповий портрет “Засновники флорентійської школи”. Підпис під картиною свідчить, що тут зображені: художники Джотто і Уччелло, скульптор Донателло, архітектор Брунеллескі та Антоніо Манетти.

У першому виданні “Життєписів знаменитих живописців” Джорджа Вазарі приписує цю картину Мазаччо. Однак у другому виданні “Життєписів” він “змінює свідчення” і каже, що її автором є Уччелло. Вазарі також вважає, що людина, позначений на картині як Антоніо Манетти – це Джованні Манетти, математик, великий друг Уччелло. Про існування цього групового портрета майже ніхто не знав до 1847 року, коли його придбав Лувр. З тих пір не припиняються дискусії про те, ким, коли та за яких обставин була написана картина.

Одні мистецтвознавці поділяють точку зору першого видання вазариевских “Життєписів” і стверджують, що автором портрета був Мазаччо, інші схиляються до того, що його написав Уччелло. Треті вважають, що “Засновники флорентійської школи” взагалі створені не в XV, а в XVI столітті. Ідентифікація картини ускладнюється її поганим станом, а напису під нею не тільки не прояснюють, але ще більше заплутують справу, оскільки абсолютно незрозуміло, коли і хто зробив їх.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Засновники флорентійської школи – Паоло Уччелло.