Застава туманів – Утагава Хиросигэ

Застава туманів   Утагава Хиросигэ

Від височини Касумігасекі – Застава туманів, відкривається прекрасний вид на затоку Эдован з біліли на тлі ранкового неба вітрилами. Застава була побудована за наказом Ямато Такэруно-мікото для захисту Едо від навали эйдзо – диких племен, що жили на сході країни. В епоху Едо районом Касумігасекі називали схил між особняками Маиудайра Мінно-але ками, який видно на гравюрі праворуч, і Маиудайра Акі-але ками, зліва. Хиросигэ передав атмосферу новорічного свята, багатолюдна вулиця прикрашена соснами кадомаиу.

Праворуч – торговець коробками для віял. Такі коробки скуповувалися купцями, щоб продати їх до наступного року. Віяло повинен був принести щастя. На передньому плані видно повітряний змій, на якому написаний ієрогліф – “риба”. У центрі – вуличні артисти і музиканти, зазвичай виконують “Сисимай” – танець лева, виганяє злих духів. Зліва – продавець сусі, вдалині – група самураїв, які піднімаються по схилу.

Праворуч – мати і дочка, з ракетками хагоита для гри у волан. Пізній варіант значно відрізняється від раннього, не тільки яскравим переходом від червоного кольору заходу у лінії горизонту до світло-рожевого, потім переходить в темно-синю смугу бокаси, але і більш насиченим кольором листя дерев.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)