Заводь – Джеймс Уістлер

Заводь   Джеймс Уістлер

Багато мистецтвознавці вважають, що кращими роботами Уістлера є його гравюри. Він дійсно був видатним майстром цього жанру, поступаючись, мабуть, лише великому Рембрандту. Ще за життя офорти Уістлера високо цінувалися сучасниками – і це незважаючи на те, що манера художника багатьом здавалася спірною.

Основи гравюри Вістлер освоїв під час роботи у вашингтонській Геодезичну службу, проте повною мірою оцінив цей жанр лише після переїзду до Франції. У 1850-ті роки у Франції інтерес до гравюрі помітно зріс. Це було викликано появою робіт Шарля Меріона. Вплив цього майстра помітно в ранніх офортах Вістлера – зокрема, в серії його гравюр “Види Франції” , дві з яких були показані в Салоні 1859 року.

Універсальність техніки офорту дозволяла Уистлеру працювати в самій різній манері. Його гравюри з видами Темзи – такі, як “Верф Чорного Лева”, 1859 , “Розерхайт”, 1860 або “Заводь” , – витримані в натуралістичній манері. А пізні офорти художника – наприклад, його знаменита “Втома” – відрізняються загадковою, мрійливої атмосферою, і до них проситься визначення “романтичні”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)