Заводи в Аньере, вид з околиці де Кліші – Вінсент Ван Гог

Заводи в Аньере, вид з околиці де Кліші   Вінсент Ван Гог

Малюючи пейзажі, Ван Гог вибирав самі різні мотиви. Але індустріальні будови з’являлися на його полотнах досить рідко, набагато більше художника приваблювала незаймана природа і сільські будиночки. Тим не менш, Ван Гог вмів побачити красу скрізь, у тому числі і в цьому місці, яке послужило мотивом для одного з пейзажів.

Тут Ван Гога залучили теплі кольори промислових будівель і жовтого луки, які контрастують з сірим небом й заводськими трубами. Він ділить композицію на дві рівні частини, відводячи верх затянутому безбарвною пеленою неба. На його тлі підносяться заводські труби, ряд яких йде далеко до горизонту.

На дальньому плані рівним строєм стоять будиночки з веселими червоними дахами, а весь передній план відведено полем жовтого кольору. Пейзаж не є безлюдним, автор оживив його двома фігурами, що йдуть далеко. Вони контрастно виділяються на тлі поля.

Труби на горизонті набувають чистий блакитний відтінок, який контрастує з яскраво-жовтим кольором поля, написаного розрізненими мазками. Але основний колірний акцент створюють яскраво-червоні дахи будиночків. Ці чисті кольори складають радісне поєднання, яке надає індустріального пейзажу живий оптимістичний настрій.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Заводи в Аньере, вид з околиці де Кліші – Вінсент Ван Гог.