Захід – Аркадій Рилов

Захід   Аркадій Рилов

Аркадій Рилов – відомий пейзажист і символіст, учень Штігліца і Архипа Куїнджі. Багато в чому такі вчителі і визначили його творчість.

Картина “Захід” написана у революційний 1917 рік. В деякій мірі це теж символізм – захід старого світу. В радянські часи, коли Аркадія Рилова називали основоположником і главою радянської пейзажної школи, “Захід” вважався абсолютно символічним пейзажем. З цієї точки зору червоні тони означають “пожежа революції”.

Подібне тлумачення полотна цілком можна допустити. Рилов підтримав революцію, згодом став активним прихильником нової влади і одним з родоначальників радянського мистецтва. Багато хто бачить в полотні “Захід” певні життєстверджуючі мотиви.

На картині – традиційний північний пейзаж. Сутінки, трохи розтягнуті, по-північному. Річка, на берегах якої розрослися високі модрини і сосни, призахідне сонце. Кілька нетрадиционна колірна гама картини. Більшою мірою вона чорно-червона, вірніше, багряна. При найближчому розгляді глядач розуміє, що насправді бірюзове небо, блакитна вода, а вся інша гамма – це результат того, що призахідне сонце висвітлює останніми променями хмари і хмари.

На тлі багряно-червоних хмар – чорнильні хмари і численні хвойні дерева. Придивившись уважніше, можна розрізнити, що на картині зображена весна, на деревах ростуть нові гілки з поки ще м’якою хвоєю.

Глядач дивиться на річку наче з високого берега. Сонце ж іде за дерева, які ростуть на іншому березі річки, більш низькому. Звідси – чарівний вид. Картина не відноситься до числа найбільш відомих. По ній можна оцінити всю палітру фарб, які художник використовував у роботі. Полотно зберігається в Смоленську, в музеї мистецтв.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)