Захід сонця в Антверпенском порту – Ионгкинд Іоханн Бартолд

Захід сонця в Антверпенском порту   Ионгкинд Іоханн Бартолд

Голландський живописець, графік Іоханн Бартолд Ионгкинд увійшов в історію мистецтва XIX ст. як майстер ліричних пейзажів, як один з попередників імпресіонізму. Картини художника виконані у вільній манері, в них помітно живе рух атмосфери, що викликає поетичні відчуття-роздуми.

Ионгкинд навчався живопису в Гаазі, працював у Голландії та Бельгії, але більшу частину творчого життя провів у Франції. У 1860-х він увійшов до засноване у 1862 видавцем А. Кандаром “Товариство аквафористов”, яке відіграло важливу роль у розвитку мистецтва гравюри і в її відродженні як особливого жанру мистецтва. Після винаходу та розповсюдження фотографії в 1850-х гравюра втратила притаманну їй протягом кількох століть роль репродукційній техніки.

Натомість завдяки творчості ряду художників, серед яких був і Ионгкинд, гравюра отримала статус і самостійного виду мистецтва. Ионгкинд став одним із перших європейських художників, який усвідомив широкі можливості гравюри. За шістнадцять років він створив два десятки офортів, які були першим досвідом імпресіонізму в гравюрі.

“Захід сонця в Антверпенском порту” – одне з пізніх творів майстра, в якому художник поєднав мальовничий, пленерний підхід до вирішення пейзажу з технікою офорта. Інші відомі твори: “Гавань в Роттердамі”. 1856. Міський музей, Амстердам; “Міст через канал”. 1873. Офорт.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Захід сонця в Антверпенском порту – Ионгкинд Іоханн Бартолд.