Збір недоїмок – Олексій Корзухін

Збір недоїмок   Олексій Корзухін

Сонячний літній день, на небі ні хмаринки. А за контрастом з цим ласкавим днем на землі розгортається справжня драма. В село прибутку збирачі недоїмок з селян.

У центрі картини самий головний чиновник по збору податей, він, незалежно піднявши голову, дивиться вдалину, не бажаючи прислухатися до відчайдушним благання жінки, що стоїть на колінах біля його ніг. В її руках немовля, вона слізно просить пожаліти їх, не забирати корову – їх єдину годувальницю. Якщо її заберуть, їм залишається тільки померти з голоду.

Поруч стоїть босий, одягнений у білі штани і пошарпаний каптан господар будинку. Він чухає потилицю в розгубленості, не знаючи, що казати, що робити, як далі жити. І ось вже корову вивели, збираючись забрати – останню надію цієї сім’ї.

Тут же стоять селяни, сусіди, співчуваючі нещасній сім’ї, а в душі тихо радіючи, що на цей раз, здається, біда пройшла повз їх двору. За спиною головного чиновника коштує писар з товстою папкою в руках, він записує прізвища селян і суми недоїмок. Праворуч на ганку старої дерев’яної хати стоїть маленька дівчинка, ще одна дитина в цій сім’ї. Напіврозвалена дах хати довершує картину трагічного, безвихідного стану цих людей.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)