Збір плодів – Поль Гоген

Збір плодів   Поль Гоген

Широко відома робота Поля Гогена “Збір плодів”, написана художником на заході життя, тоді, коли він жив на острові Таїті. Багато дослідників творчості великого постімпресіоніста по-різному трактують це його твір.

Основна версія трактування ідеї картини “Збір плодів” полягає в тому, що художник символічно зобразив два начала: духовне, небесне і матеріальне, земне. Полотно візуально ділиться на дві половини: ліва, там де художник зобразив жінок з різноманітними квітами і плодами, символізує небеса, рай. Права частина картини, де ми бачимо вершника верхи на коні, собаку з цуценятами, людини, яка зриває плоди з дерева, розповідає про людське гріхопадіння і життя людей на матеріальній землі.

Колорит картини “Збір плодів” характерний для робіт Поля Гогена: він використовує яскраві відтінки, створюючи відчуття погожого сонячного дня, при цьому не зображуючи ні сонця, ні неба. Крім того, незважаючи на досить схематичне відображення персонажів картини і чорт їх осіб, художник дає чітке поняття про характери і створюваних враження.

Ліва частина картини Гогена “Збір плодів” залишає відчуття умиротворення і спокійної радості, в той же час права дещо турбує і турбує, змушуючи думати про кінцівки буття і неминучості смерті.

Картини Поля Гогена завжди наповнені особливим змістом і емоціями. Значення має кожна, навіть найдрібніша деталь. Впевненість ліній, особливі кольору, експресивна манера написання ставлять його роботи в один ряд з картинами найбільших художників всіх часів.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)