Збирачки колосків – Жан-Франсуа Мілле

Збирачки колосків   Жан Франсуа Мілле

На картині ми бачимо групу жінок, що працюють у полі. Теплі, неяскраві тони природи і приглушені блакитні кольори одягу, світле небо з м’якими хмарами, проста композиція, згладжені, м’які фігури жінок – все це передає спокійний настрій, дозволяє оку глядача відпочити. Здається, що, вдивляючись у картину, навіть починаєш відчувати запах свіжоскошеного сіна.

Міллі не показує обличчя жінок, деталей їхнього одягу, приділяючи велику увагу заднього плану, обстановці, окреслення природи. На задньому плані видніються три стоги сіна, їх форма нагадує чимось три фігури сгорбленних жінок. Також на задньому плані видніються вершники, по всій видимості, жінки прибирають шматочки сіна, що залишився після них.

Проста сценка з повсякденного трудового життя постає надзвичайно гармонійною і сповненої краси. Жан-Франсуа Мілле підкреслює простоту жіночих нарядів, але, тим не менш, пише їх чистими і акуратними. В якійсь мірі, картина поетизує працю і побут простих селян.

Зігнуті фігури жінок наближаються до землі, кажучи нам про те, що саме земля годує і дає можливість жити. Вони поклоняються землі, завдяки її за свій хліб, даний нею. Якщо придивитися, то можна помітити, що руки собирательниц не світлі і ніжні, далеко не витончені, а грубуваті, натруджені, можливо, навіть мозолясті.

Тим не менш, дивлячись на твір в цілому, ми не бачимо втоми і болю від напруги і виснажливої роботи, не бачимо крапель поту, що стікають з чола, не заостряем увагу на цих грубих руках, а відчуваємо тільки красу праці і її плодів, сільського життя.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)