Зцілення біснуватого Андреа дель Сарто

Зцілення біснуватого Андреа дель Сарто

Ми ж розповідали читачеві про те, як сталося, що Андреа дель Сарто, обтяжений роботою для монастиря Скальцо, підрядився ще й на виконання фресок для церкви Сантиссіма-Аннунціата. Спочатку планувалося, що він лише закінчить цикл, присвячений святому Філіпу Беницци, який був початий померлим у 1507 році Козімо Росселлі.

Фреска Зцілення біснуватого” якраз і належить до цього циклу. Але набагато цікавіше самостійний цикл Андреа, створений ним також для прикраси двору Сантиссіма-Аннунціата. У нього входить Поклоніння волхвів” Мадонна дель Сакко” і Різдво Діви Марії”, 1514. Останній роботі Вазарі присвятив докладний опис, частина якого ми вважаємо можливим привести тут.

Біограф пише, що майстер створив композицію з відмінно соразмеренних фігур, вільно розміщених в кімнаті, де жінки, які відвідали породіллю в якості її подруг і родичок, оточили її, одягнені в наряди, прийняті в той час. Інші ж, менш шляхетні жінки, пораючись навколо вогнища, омивають новонароджену дівчинку, у той час як інші зайняті пелюшками і тому подібними приготуваннями…

І всі ці фігури ретельно продумані щодо їх зовнішності, одягу і всього іншого, а за кольором вони написані настільки м’яко, що тіло у них ніби живе, та й все інше здається написаним, а настояшим”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)