Зцілення иерихонского сліпця (бічні стулки триптиха) – Лукас-ван Лейден

Зцілення иерихонского сліпця (бічні стулки триптиха)   Лукас ван Лейден

Зцілення иерихонского сліпця Полотно, олія, переведена з дерева. Бічні стулки 89 х 32,5 див. . На бічних стулках триптиха – герби замовників: лейденського бюргера Якоба Флорисзона фан Монфорта і його дружини, дочки амстердамського бюргера Дірка Боденса. Ці герби тримають у руках воїн і витончена дівчина.

Костюм воїна, його головний убір із пір’ям, так само як і плаття дівчата, відповідають моді XVI століття. Слід особливо підкреслити світський характер персонажів, які замінили традиційні зображення святих і ніяк не пов’язаних з релігійним змістом центральної сцени. У первісному вигляді картина являла собою триптих, в якому сцена зцілення иерихонского сліпця займала центр і бічні стулки.

Фігури воїна і дівчата перебували на зовнішніх сторонах стулок. Під час реставрації в XVII або на початку XVIII століття центральна частина була з’єднана з бічними в одну композицію, а дошки із зображенням герольдов відпиляні від стулок і перетворилися в самостійні картини. Тоді ж пропала верхня частина цих картин, на яких, згідно з описом історика нідерландського мистецтва фан Мандера, була дата -1531 рік.

У 1848 році в Ермітажі композицію “Зцілення иерихонского сліпця” перевели на полотно, а в 1850 році те ж саме було зроблено з зображеннями герольдов. Реставрації та переробки, які зазнала картина за багато десятиліть існування, не порушили основних елементів композиції і мальовничого ладу. Триптих вступив в Ермітаж в 1772 році із зібрання Кроза в Парижі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Зцілення иерихонского сліпця (бічні стулки триптиха) – Лукас-ван Лейден.