Зцілення сліпого Христом – Василь Суріков

Зцілення сліпого Христом   Василь Суріков

Зустріч сліпонародженого з Христом все більше захоплювала Сурікова. Він раптом зрозумів, чому Спаситель зцілював людей в суботу. Зовсім не для того, щоб образити почуття фарисеїв. А щоб показати справжній сенс суботнього дня – дня, в який Господь спочив від трудів Своїх, вручивши створений світ турботі людини.

Цей сенс полягає в тому, що любов до ближнього – і є те, що перетворює суботу у День Господній. Коли Суриков писав “Притчу про милосердного самаритянине”, де Ісус якраз і відповідає на питання: “Хто для людини ближній?” В лютому 1893 року в Петербурзі відкрилася XXI Пересувна виставка. Василь Іванович, довго не наважувалася показувати свою картину широкому глядачеві, зміг, нарешті, повідомити матері і братові: “Я поставив на виставці “Зцілення сліпого Ісусом Христом”.

Художники хвалять і московська публіка, яка у мене бачила картину будинку. Не знаю, що скаже петербурзька. Та й я думаю, що вона досить байдужа в справі віри”. А за кілька днів у Красноярськ полетіла друга звістка. “Дорогі мої матуся і Саша! Критика картиною “Зцілення сліпого Христом” незадоволена. Ідеалісти лають, що вона дуже реальна, а реалісти, що вона надто ідеальна. От і розбери. А плюнути доведеться на тих і інших”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)