Здача Бреди – Дієго Веласкес

Здача Бреди   Дієго Веласкес

Картина іспанського художника Дієго Веласкеса “Здача Бреди”. Розмір картини 307 x 367 см, полотно, олія. Живописець Веласкес написав картину “Здача Бреди” на основі історичних подій, ця велична картина призначалася для Великої зали нового палацу короля Філіпа IV Буен Ретіро.

Марення – фортеця і головне місто округу того ж найменування в нідерландській провінції Північний Брабант; має гавань, безліч величественнихх будівель, з яких найбільш чудовий готичний собор з пам’ятником графа Енгельберта II Оранський.

У місті Бреда був підписаний відомий компроміс 1566 року. Під час воєн XVII і XVIII століть Марення кілька разів переходила з рук у руки. До моменту сходження на престол короля Філіпа IV Іспанія вже була залучена в Тридцятирічну війну, в рамках якої після завершення Дванадцятирічного перемир’я поновилися військові дії в Республіці Сполучених провінцій Нідерландів.

У перші роки війни іспанцям супроводжував успіх: їх кращий полководець Амбросіо Спінола зумів значною мірою підірвати голландську торгівлю та рибальство, а взяття ним у 1625 році вважалася неприступною фортеці Марення підвищило в Європі авторитет іспанської зброї.

У тому ж році іспанці відбили нападу англійців на Кадіс і голландців – на португальські володіння в Бразилії. Проте, економічна міць іспанської імперії була підірвана і за умовами Вестфальського миру 1648 року Іспанія змушена була офіційно визнати незалежність Республіки Сполучених провінцій, погодитися на перехід до останньої ряду територій в Нідерландах і раніше захоплених колоній голландцями.

У своїй картині, яка вважається одним з найзначніших творів європейського живопису історичного жанру, в якому художником з глибокою людяністю охарактеризована кожна з ворогуючих сторін, живописець Веласкес детально відобразив момент вручення ключів від Бреди іспанському полководцю Амбросіо Спінола.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)