Зелене пшеничне поле з кипарисом – Вінсент Ван Гог

Зелене пшеничне поле з кипарисом   Вінсент Ван Гог

Картина Ван Гога “Зелене пшеничне поле з кипарисом” була написана під час його перебування в лікарні Святого Павла для душевнохворих у Сен-Ремі, де він пробув майже рік. На початку червня 1889 доктор Пейрон дозволив художникові виходити за огорожу парку і писати в околицях монастиря Сен-Поль.

Ван Гог, знуджений за “утешающему мистецтва”, почав зображати мальовничі пейзажі: оливкові гаї, кипариси, засіяні пшеницею поля. Особливо йому подобалися кипариси, возносящие до небес свої крони, схожі на язики чорного звивається полум’я.

Ван Гог почав майже завжди вводити в зображення південної природи кипариси, кажучи, що вони – “найхарактерніша риса провансальського пейзажу”. Однак дослідники творчості живописця пояснюють таке пристрасть тим, що ці дерева в Середземномор’ї здавна були знаком скорботи і смерті.

Картини 1888-1889 наділені особливою символікою образів, пов’язаної зі специфічним світосприйняттям Ван Гога в цей період. Художник розділяє простір своїх полотен на два конфронтуючих один одному і взаємодіючих між собою світу – “північний” і “південний”, а тлумачення предметів і квітів починає підкорятися цього поділу. Південь відповідають ніч, верх, смерть, кипарис, чорний, темно-синій і яскраво-жовтий тони. Північ – день, низ, життя, поля, зелені і блакитні кольори.

Більшість цих елементів є на картині “Зелене пшеничне поле з кипарисом “, наприклад, видно, як посеред колишущегося від вітру поля незрілої пшениці піднімається темний силует кипариса. Підносячись від землі, він, немов стародавнє безпристрасний монумент, з’єднує надзвичайно зворушливий океан зелені, злегка займаних золотом колосся з предгрозовим суворим небом.

Нова смислова навантаження змінює мальовничу манеру художника. Відкинувши класичні уроки, отримані в Арлі, Ван Гог повертається до характерної для його ранніх робіт експресивності. Форми на картині стають підкреслено драматичними, охоплені єдиним рухом, вони підпорядковані напруженого ритму.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Зелене пшеничне поле з кипарисом – Вінсент Ван Гог.