Земська школа в Московській Русі – Борис Кустодієв

Земська школа в Московській Русі   Борис Кустодієв

На думку багатьох істориків, художник Кустодієв був захоплений вивченням історії своєї батьківщини. На своїх картинах він прагнув відтворити побут і вдачу російського народу. Так само він відомий своїми роботами в такому жанрі, як історичний портрет. Одна з його знаменитих репродукцій, картина “Земська школа в Московській Русі”, яку він намалював у 1907 році.

На картині ми бачимо земську школу, нічим не примітну для того часу. Сім хлопчиків сидять на занятті. П’ять чоловік сидить за партами, і намагаються навчитися листа пір’ям. Їх особи сконцентровані. На мій погляд, вони дуже стараються виконати завдання. Потрібно відзначити двох хлопчиків зображених на картині, вони стоять перед учителем на колінах і читають книги. Від сюди можна зробити висновок, що не всі учні старанно і сумлінно виконують завдання, деяких доводиться примушувати.

Швидше за все, обидва шибеника, покарані за шкодливость. Викладач намальований у правій частині картини. Вигляд у нього суворий і серйозний, на мій погляд, людина пишається своєю професією. Розкрита книга, що лежить на вчительському столі, не привертає до себе його уваги. Його увага зосереджена за діями учнів. Мені здається, що художник зобразив справедливого вчителя, здатного не тільки покарати, але й похвалити своїх учнів.

У старі часи, батьки прагнули, щоб їхні діти навчалися в школі отримували освіту. Тому земські школи були особливо цінні для російського народу. Кустодієв зобразив земську школу з суворою обстановкою, і одночасно затишним, від якої віє теплом. Я думаю, зображена дерев’яні меблі, підлога і стіни створюють цей самий затишок і тепло. Митець у своєму творі показує школу чистою, підлогу хоч і не пофарбований, але натерт до блиску.

Вікна вичищені так, що сонячне світло так і струменить всередину. На мій погляд, улюбленим кольором автора був зелений, саме відтінків цього кольору більше всього на картині. Художник як би показує нам, що немає нічого важливішого освіти. Що у всі часи до утворення необхідно підходити з особливою відповідальністю.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)