Земство обідає – Григорій Мясоєдов

Земство обідає   Григорій Мясоєдов

Картина була написана Мясоедовим Р. Р. в 1872 році. Цей твір слугує певною візитною карткою художника-передвижника.

Глядач бачить перед собою пореформена Росію. Тільки-тільки почали з’являтися органи місцевих самоврядувань, які називалися земствами. Тут обиралися селяни, але вони не володіли високим майновим цензом, тому їх була невелика кількість. Художник прагнув показати невідповідність соціальних положень.

На картині зображений тихе провінційне містечко. Ми можемо спостерігати будівля земської управи на першому плані. Весь будинок не видно, лише зображена світла стіна земської управи. Депутати, що складаються з селян, що вийшли пообідати. Задушливі кімнати їх не приваблюють, до того ж вимушене сусідство з представниками земства вищого класу їх не радує. Тому вони вирішили пообідати на свіжому повітрі.

На картині видно, що хтось вже пообідав і дрімає, а хтось закінчує свою вбогу трапезу з простої сільської їжею. Хтось їсть сухий хліб, у когось хліб з сіллю і з пучком зеленого лука.

В будинку земської управи також закінчився обід, це можна спостерігати за наявності винних пляшок і по діям офіціанта, переставляє посуд. Художник показує контраст між бідністю і багатством. Головні персонажі картини – селяни, які отримали характерні риси: хтось сметливость і лукавство, інші – почуття істинного душевного благородства, треті – оскорбленность.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Земство обідає – Григорій Мясоєдов.