Зенобій, знайдена пастухами на берегах Аракси – Адольф Бугеро

Зенобій, знайдена пастухами на берегах Аракси   Адольф Бугеро

“Зенобій, знайдена пастухами на берегах Аракси” – робота французького художника Адольфа Вільгельма Бугеро, – стала відправною точкою висхідної слави тоді ще молодого автора і принесла йому Римську Премію. Те, що зображено на площині полотна стало лише маленьким шматочком довгої історії мук Зенобии – дружини володаря Іберії.

Ставши жертвою ревнивого чоловіка Радамиста, будучи в бігах від нового правителя царства, Тиридата, жінка була поранена й кинуто у води річки Аракси. Зло долі молода цариця була врятована ледве живий з безодні гірської річки пастухами і прийнята Тиридатом, любили і уважавшим її. Сцена порятунку привернула увагу Бугеро. Утримання на волосині йде життя, трепет, з яким рятівники діви дивляться на бездиханне тіло, мовчання і очікування пробудження – тримати глядача. Нависле полотно тишу порушує лише шелест води та одягу. Природа практично спить у вечірніх сутінках.

Сонце ще не зайшло, офарбивши багрянцем тіла людей, а тіні зробивши різкіше і черней. Кожен мазок і штрих масла живе і плавиться під ногами пастухів. Сумна сцена, чи не правда? Полонять тіла чоловіків. Вони прописані правдоподібно, наче списані з натури різних віків і станів: і оголений хлопець, і склонившийся старий у капюшоні, і засмаглі пастухи помолодше.

На тлі пісочної фарби тел чоловіків Зенобій здається порцелянової і крихкою. Тіло її не знає кіптяви променів і колючого вітру. Вода практично муміфікували нещасну царицю своєю прохолодою. Тому і шкіра білого, і одягу прозорі.

Незважаючи на скупченість персонажів, кожен з них видно, не треба вгадувати ні рис обличчя, ні очей. Хочеться віддати належне майстерності автора прописувати драпірування з заломами і складками, а також складні моменти пейзажу – камені, рослини і разнофактурную основу піску або скель. Лист Бугеро відрізняється сухістю і рівною структурою, як глянець. Мистецтвознавці кажуть, що це одне з перших полотен написаних Бугеро у нехарактерній для автора панелі – дуже світлою, теплою і чистою. “Зенобій, знайдена пастухами на берегах Аракси” – старт для наступних шедеврів з подібним почерком і кольором.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Зенобій, знайдена пастухами на берегах Аракси – Адольф Бугеро.