Жаклін Рок – Пабло Пікассо

Жаклін Рок   Пабло Пікассо

Про любовні захоплення Пабло Пікассо ходять численні легенди, і сьогодні вже дуже складно відрізнити правду від вимислу, і дати реалістичну оцінку тим або іншим діям великого художника. Однією з сильних прихильностей була остання супутниця Пікассо – Жаклін Рок, вдячна муза і віддана дружина. Майстер присвятив не одне полотно цій дивовижній жінці, разнящееся між собою за манерою і стилістики.

Коли Пабло Пікассо зустрів Жаклін на своєму життєвому шляху, за його спиною вже було багато душевних уподобань і невдалий шлюб з російською красунею Ольгою Хохловою. Незважаючи на величезну різницю у віці, а Жаклін була молодшою Пікассо на сорок п’ять років, стосунки у них склалися дуже віддані й красиві. Незабаром вона стане його другою і останньою дружиною, і буде називати його монсеньером або своїм Богом.

Пікассо не раз помічав, що його Жаклін привернув незвичайний профіль, який нагадував йому сфінкса.

Представлений портрет відрізняється ще достатньої реалістичністю, в порівнянні з подальшими портретами, наприклад, “Жаклін з квітами”.

Завжди на портретах Жаклін можна відзначити рідкісної краси очі мигдалеподібної форми і витончене витягнуте обличчя. Цей портрет світиться ніжністю і любов’ю. Очі жінки дивляться віддано і м’яко, але не без гідності.

Незвичайне справу, але, в цілому “холодний” колорит, з переважанням сірих, чорних і синіх тонів, які особливо підкреслюють білизну особи, зовсім не робить картину похмурою або тужливої. Вона володіє надзвичайною чарівністю, ніби ми бачимо цю жінку в місячному світлі або таємничій напівтемряві.

Дивлячись на портрет дружини Пікассо не сумніваєшся в винятковою красою мадам Пікассо – яскраво окреслені брови, витончений силует, великі темні очі. Крім того Жаклін володіла неабияким розумом і цілком присвячувала себе великого Пікассо.

Коли великий майстер майже осліп, вона доглядала за ним, а після смерті майже збожеволіла від горя. Саме на її тендітні плечі лягли турботи про збереження і розпорядженні величезним творчим доробком Пікассо. Вона з честю несла ці турботи, влаштовувала виставки. Напередодні однієї з найбільш грандіозних, яка повинна була пройти в Мадриді, вона наклала на себе руки, вистріливши собі в серце. Вона пережила свого великого і гаряче коханого чоловіка, якого вона обожнювала всього на 13 років.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)