Жанна Дарк – Жюль Бастьєн-Лепаж

Жанна Дарк   Жюль Бастьєн Лепаж

Образ Жанни д’арк – “Орлеанської діви”, національної героїні Франції в Столітній війні. став вельми символічний у Франції в 1870-х та 1880-х роках. Це було пов’язано з поразкою Франції у франко-прусській війні 1870-1871 років, в результаті якого Лотарингія. де народилася Жанна д’арк, відійшла до Німеччини. Скульптори і художники створювали нові скульптурні та живописні зображення Жанни д’арк. Жюль Бастьєн-Лепаж. сам родом з Лотарингії, також вирішив звернутися до цього образу, і в 1879 році написав картину “Жанна д’арк”

Картина була представлена публіці на Паризькому салоні 1880 року. У тому ж році картина була куплена Ервіном Девіс з Нью-Йорка. а в 1889 році вона була передана в колекцію музею Метрополітен.

У 1889 році картина виставлялася на Всесвітній виставці в Парижі.

На картині зображена Жанна д’арк у простому селянському одязі, що стоїть в саду будинку своїх батьків в Домремі. За переказами, саме тут у неї було видіння архангела Михайла. святої Катерини і святої Маргарити. які повідали, що саме їй судилося зняти облогу з Орлеана і вигнати загарбників. На картині образи святих зображені польоті в повітрі позаду Жанни д’арк, на тлі стіни будинку.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Жанна Дарк – Жюль Бастьєн-Лепаж.