Жертвопринесення Ноя – Мікеланджело Буанарротти

Жертвопринесення Ноя   Мікеланджело Буанарротти

Мікеланджело Буанорроти в останній рік своєї роботи в капелі написав чудову фреску “Жертвопринесення Ноя”. Образи цього творіння передають глядачеві скорботні трагічні ноти всього, що відбувається.

Вражений великою кількістю жертв в бурхливих потоках води Всесвітнього потопу, переповнений почуттям благородності за своє спасіння, Ной з рідною сім’єю поспішає принести жертву Господу Богу. Якщо в персонажах, які поміщені в розпалубках, відчувається настрій спокою, тихій печалі, споглядальності, то у люнетах герої охоплені неспокоєм, тривогою. Стан спокою різко переходить в заціпеніння і застилость.

У написання предків Христа, де здавалося б були доречні почуття родинної близькості і внутрішньої солідарності, Мікеланджело передав глядачеві абсолютно інші переживання.

Одна частина учасників цієї сцени охоплені холодним байдужістю, інша частина має почуття взаємної відчуженості, відвертої ворожнечі і недовіри. В деяких персонажах, наприклад, матері з дитиною і старого з палицею, скорбота плавно замінюється трагічним відчаєм.

Завдяки всім старанням Ноя, Бог обіцяв йому більше не карати, таким чином, людство. Відтепер земля буде збережена для вогню. І збудував Ной жертвоприношення Господу; і взяв він із кожного худоби самого чистого і птахів всіх – чистих і приніс він їх на жертівнику.

І відчув Господь пахощі любі, після чого сказав він у серці Своєму: я ніколи не буду більше проклинати всю землю за людину, бо задуми серця людського – зло від юності і дурості його; і не буду більше вражати все живе, як Я зробив до цього: відтепер і в усі дні землі жнива і сіяння, спеку і холод, зима і літо, ніч і день не припиняться.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Жертвопринесення Ноя – Мікеланджело Буанарротти.