Жінка біля вікна – Анрі Матісс

Жінка біля вікна   Анрі Матісс

Вперше Матісс приїхав в Ніццу в 1917 році і відразу ж закохався в це місто. Художника абсолютно зачарував тутешній світ – “м’який і тонкий, незважаючи на свій блиск”. Матісс якось зізнався одному зі своїх друзів: “Коли я зрозумів, що можу щоранку прокидатися серед цього світу, я готовий був померти від щастя. Тільки в Ніцці, далеко від Парижа, я забуваю про все, спокійно живу і дихаю вільно”.

Перебуванням в Ніцці обумовлений цілий період у творчості Матіса – з найбільш плідних. Тут він написав понад п’ятдесят своїх одалісок, а також ряд домашніх сцен і серію видів з вікна – таких, як “Жінка біля вікна”, 1923-24 . У нього не було постійного місця проживання в цьому місті. Він змінив безліч готелів, але особливо любив одну з них – “Готель де ла Медитерране на Лазурному березі”. “Я зупинявся тут протягом чотирьох років, – згадував Матісс, – і ніде мені не працювалося так легко і вільно, як у номері цієї старої готелі, побудованої в стилі рококо”.

Йому дуже подобалося, що стеля в його номері викладений італійською плиткою, а світло крізь опущені штори проникає в кімнату знизу, немов від театральної рампи. “Це було неймовірно, – знову цитуємо майстри, – це було абсурдно, і це було чудово”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)