Жінка, що сидить у траві – Вінсент Ван Гог

Жінка, що сидить у траві   Вінсент Ван Гог

Картину “Жінка, що сидить у траві” Ван Гог написав навесні 1887 року в Парижі. Це одне з найбільш импрессионистических полотен художника. По композиції і кольоровим строєм воно перегукується з полотнами Ренуара і Мане.

Ван Гог зосередив свою увагу на передачі враження від побаченого. Жінка сидить на траві в затінку дерева. Ван Гог легко зобразив її невимушену позу, м’які риси обличчя, уважний погляд. Позаду дівчини – яскраво освітлений сонячний ділянку, написаний насиченим жовтим кольором. На траві грають відблиски від сонячного світла.

Картина написана швидко, неначе художник поспішав відобразити побачений сюжет. Зачарований грою світла і яскравими фарбами, він швидко наносить обриси фігури і особи, не приділяючи уваги моделюванні обсягів і точності малюнка. Він максимально посилено відображає колірні нюанси, показуючи голубуваті тіньові рефлекси на шкірі дівчата.

Трава написана швидкими, енергійними мазками. Ван Гог передає все багатство відтінків весняної природи, переливаються кольорами охри і зеленого. Швидкими мазками-крапками він зображує різнокольорові весняні квіти. Картина відрізняється сонячним настроєм, вона сповнена оптимізму і захоплення навколишньою дійсністю. Ван Гог приділив рівну увагу краси природи і краси людини, передавши своє захоплення через багатство фарб і ліричність сюжету.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Жінка, що сидить у траві – Вінсент Ван Гог.