Жінка, що тримає плід – Поль Гоген

Жінка, що тримає плід   Поль Гоген

Одна з найвідоміших картин Поля Гогена – “Жінка, що тримає плід”, відома також під своїм маорійські назвою “Куди ти йдеш?”. Деякі дослідники вважають, що вопрошающий підпис, яка так властива багатьом роботам полінезійського періоду, з’явилася багато років потому.

В основі сюжету картини лежить побутове опис пересічного селища острова Таїті, яке видається європейцеві дивовижним і екзотичним.

На передньому плані зображена молода дівчина, стегна якої оперезала червона пов’язка-парео. В руках таитянки якийсь екзотичний плід, що віддалено нагадує посудина, яку вона дбайливо тримає. Інші мистецтвознавці стверджують, що в руках у дівчини дійсно посудину, вирізаний з гарбуза, а значить, героїня збирається йти за водою.

Сама героїня зображено досить площинно, в стилі Гогена. У неї гарний колір шкіри, міцне тіло. Є свідчення, що зображена на картині ніхто інша, як Техура – молоденька дружина Гогена.

Фоном для ставний таитянки служать дві хатини з її мешканками, особи і фігури яких розгорнені до глядача. Вся природа зображена статично, так як живописець ніколи не прагнув передати у своїх картинах ледь вловимі сонячні відблиски і руху повітря – своєю метою він бачив миттєвого відображення фрагмента – кадру.

Після того, як Гоген був прийнятий мистецькою спільнотою, дослідники кинулися трактувати мистецьку спадщину майстра, “Куди ти йдеш?” не стала винятком. Деякі стали вбачати в островитянке з плодом у руках, своєрідне втілення Єви, а плід, у свою чергу – як символ материнства і плодючості. Інші ж вбачали в картині натяк на особисті обставини художника – справа стоїть жінка з дитиною, робить натяк на цікаве положення дружини Техури, в якому та перебувала у період створення роботи.

Полотно було придбано відомим російським купцем і меценатом Іваном Морозовим і вирушило в Росію, щоб доповнити його чудову приватну колекцію. Як водиться, картина Гогена разом з іншими шедеврами були націоналізовані після революції.

Одним з цікавих, але маловідомих фактів є той, що існує дві версії цієї картини: перший варіант картини на рік молодше тієї, що експонується в Ермітажі, і знаходиться він у Німеччині в Державному музеї Штутгарта, значно відрізняючись від загальновідомої “Жінки, що тримає плід”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Жінка, що тримає плід – Поль Гоген.